Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

عملکرد شهرداری در شورای سوم ضعیف بود/ رسانه ها سیاه نمایی کردند؛ دولت به مترو کمک کرد

می توانسیتم 300 کیلومتر مترو در حال بهره برداری داشته باشیم
 
ادامه خبر در ادامه مطلب
 

تین نیوز | مهم‌ترین بحثی که باید در شوراها دنبال آن باشیم حماسه سیاسی موردنظر رهبری است. ولی در حال حاضر متاسفانه انتخابات شوراها در سطح شهر کمرنگ است. این حماسه باید علاوه بر کمیت، دارای حضور آگاهانه و کیفی هم باشد.

به گزارش تین نیوز، حسین هاشمی معاون سابق ستاد مدیریت و حمل و نقل و سوخت و کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر، در میزگرد "شورای شهر، چالش های حمل و نقل و ترافیک، نگاهی به آینده" در دفتر تین نیوز اظهار داشت: اتمام طرح‌های نیمه تمام در حمل و نقل عمومی، طی مدت زمان کوتاه با جهت گیری دقیق بودجه ای و تدوین طرح چهار ساله برای توسعه حمل و نقل عمومی پیشرفته، در دسترس، ارزان و پایدار از جمله اولویت‌های مورد نظر من برای شورای شهر چهارم است.

وی افزود: تحویل 90 درصد اتوبوس‌های شهری با یک پنجم قیمت و ارایه کمک‌های دولتی در بخش اعتبارات مترو از اقدامات دولت در زمینه شهرداری بوده است اما رسانه‌ها با سیاه نمایی اقدامات دولت را در کمک به مترو کمرنگ نشان دادند.

هاشمی با اشاره به اینکه شوراها نباید مستقیما وارد مسایل اجرایی شوند، گفت: شان شوراها سیاستگذاری است. شورا نهادی است که بر اساس تفکر جمعی می‌چرخد و بر مبنای دریافت نظرات مردم و بازخورد جامعه شهری تلاش می کند. در این رابطه شوراها برای پیگیری مطالبات و حقوق شهروندی ایجاد شدند.  

وی درخصوص عملکرد شوراها گفت: شورای اول موفق نبود و  به خاطر مسایل سیاسی و عمل برخلاف میثاق نامه آن منحل شد، اما شورای دوم موفق بود و مقام معظم رهبری هم با ابراز رضایت از شورای دوم در پیام به شوراها اشاره کردند که این دوره توانست تا حدودی به اهداف از پیش تعیین شده برسد. شورای سوم به خاطر ترکیب آن، مشکل داشت. نمی گویم اعضای آن باید یکدست باشند اما باید روی مسایل اساسی و حقوق شهروندی وحدت رویه داشته باشند. در شورای سوم این رویه کمرنگ بود.

وی افزود: شورای سوم به این نتیجه رسید که حمل و نقل و ترافیک، معضل اول شهر تهران است و چمران، رئیس شورای شهر تهران هم از طریق رئیس جمهور پیگیر این موضوع بود اما به نظر من، عملکرد شهرداری ضعیف بود.

هاشمی با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران در ارتباط با شورای شهر گفت: شهرداری کدام طرح و بودجه را برای حمل و نقل شهرداری می خواست و شورا تصویب نکرد؟ الان پلی با 6 هزار میلیارد به طول 10 کیلومتر ساخته می شود، آیا کسی مانع می شد که این مبلغ به مترو برود و ایستگاه های متعدد مترو احداث شود. من معتقدم دست شهرداری باز بوده و اختیار داشته اما تفکر تخصصی در مدیریت شهری نبود و بعد از 8 سال هنوز 135 کیلومتر مترو داریم در صورتی که الان می توانسیتم 300 کیلومتر مترو در حال بهره برداری داشته باشیم.

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 کمک بلاعوض سه میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2552 مشاهده
 انتقاد مهندس هاشمی از نحوه اداره پایتخت  [ سه شنبه، 7 خرداد ماه، 1392 ] 1392 مشاهده
 جزئیات تسهیلات اعتباری سوخت به رانندگان  [ سه شنبه، 7 خرداد ماه، 1392 ] 1878 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox