Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

دبیر پنجمین همایش بین المللی سی ان جی گفت: 25 درصد از ناوگان حمل و نقل سبک کشور دوگانه‌سوز هستند.

 

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

به گزارش خبرنگار ما، حسین هاشمی در مراسم افتتاح این همایش با اشاره به کاهش مصرف بنزین در کشور افزود: اگر قانون هدفمندی یارانه ها ، سهمیه‌بندی سوخت و طرح های سی ان جی اجرا نمی شدند مصرف بنزین هم اکنون به 120 میلیون لیتر در روز می‌رسید در حالیکه در حال حاضر مصرف بنزین حدود 65 میلیون لیتر است.
وی با بیان اینکه طرح های صنعت سی ان جی و گاز سوز کردن خودروها کاهش 18 میلیون لیتری مصرف بنزین را در پی داشت گفت :80 درصد سرمایه‌گذاری در این صنعت در دولت‌های نهم و دهم انجام شده است.
هاشمی افزود: هم اکنون سه میلیون خودروی دوگانه‌سوز رسمی و 300 هزار خودروی تبدیل آزاد و حدود دو هزار جایگاه سی ان جی در کشور داریم که به این ترتیب می توان گفت رتبه اول ناوگان دو گانه سوز جهان به کشور ما تعلق دارد.
وی بر لزوم تدوین سند راهبردی صنعت سی ان جی مطابق با اسناد بالادستی و لزوم بومی‌سازی این صنعت تاکید و اضافه کرد: دولت تاکنون 560 میلیارد تومان به صنعت برای ساخت مخازن سی ان جی تسهیلات پرداخت کرده است.
دبیر پنجمین همایش بین المللی سی ان جی گفت : به رغم تحریم‌ها با راه‌اندازی ششمین کارخانه تا پایان امسال با تولید 15 هزار مخزن در این صنعت به خودکفایی می‌رسیم.
هاشمی افزود : پنجمین کنفرانس بین المللی صنعت سی ان جی با quotation mark شعار سوخت پاک، امنیت انرژی و توسعه پایدار quotation mark برگزار می‌شود و علاوه بر مسئولان، کارشناسان و فعالان صنعت نمایندگانی از کشورهای ایتالیا،هند، آرژانتین،عراق و کره جنوبی در این همایش شرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه پایگاه اطلاع‌رسانی خودروهای گازسوز به نشانی www.ingv.ir به طوررسمی به بهره برداری رسیده است اضافه کرد: ایران با توجه به ظرفیت‌های بالای خود به قطب صنعت سی ان جی در جهان تبدیل می شود.

بازگشت ...

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox