Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

مرحله جدید ثبت نام طرح جایگزینی 160 هزار خودروی فرسوده همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب انجام می شود.

 

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

مهندس حسین هاشمی قائم مقام نوسازی ناوگان حمل ونقل کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی 3 سال گذشته 650 هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده است گفت: یک میلیون و 300 هزار خودروی فرسوده سواری و وانت در کشور وجود دارد که تا پایان سال 90 باید از رده خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 125 هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده است گفت: امسال خط اعتباری ویژه برای جایگزینی خودروهای فرسوده اختصاص نیافت که بر این اساس با پیگیری های مستمر ستاد حمل ونقل و سوخت کشور، توافقی بین ستاد، بانک مرکزی و شرکت ایران خودرو امضا شد که براین اساس 160 هزار سواری، وانت و تاکسی جایگزین خواهد شد که در این خصوص شیوه نامه اجرای طرح تدوین شده و درآن بانک های ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات برای ارائه تسهیلات همکاری می کنند.

قائم مقام ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور به سهم بانک ها برای جایگزینی خودروهای فرسوده اشاره کرد و گفت: براین اساس بانک ملی، ملت، تجارت و سپه هر کدام 35 هزار فقره تسهیلات و صادرات 20 هزار فقره تسهیلات به مالکان خودروهای فرسوده ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه مالکان خودروهای فرسوده در این طرح بین 5 تا 10 میلیون تومان بر اساس نوع خودروهای انتخابی تسهیلات با سود 12 درصد دریافت می کنند تصریح کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده همزمان با دهه مبارک فجر از 12 بهمن ماه آغاز می شود که مالکان خودروهای فرسوده باید به نمایندگی های ایران خودرو و مراکز اسقاط و بازیافت در سراسر کشور مراجعه کنند.

قائم مقام ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه پیش بینی می شود بیش از 265 هزار متقاضی مشمول طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شوند گفت: این طرح مشمول خودروهای سواری و وانت مدل 1356 به قبل با پلاک ملی خواهد بود از سوی دیگر آمارها نشان می دهد 50 درصد خودروهای فرسوده به ترتیب در استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و فارس وجود دارد.

وی د رخصوص نحوه اجرای طرح گفت: متقاضیان می توانند به یکی از نمایندگی های مجاز شرکت ایران خودرو و یا 110 مرکز اسقاط و بازیافت خودرو در سراسر کشور مراجعه و فرم ثبت نام را دریافت کنند. پس از آن متقاضی به مرکز اسقاط خودرو معرفی و پس از اسقاط خودروی خود گواهی اسقاط را با ارزش یک میلیون تومان دریافت می کند.
هاشمی گفت: متقاضی با ارائه گواهی اسقاط پیش فاکتور خودرو جایگزین را دریافت و پس از آن به یکی از شعب بانک های مربوطه مراجعه و مابه التفاوت وجه مربوطه را پرداخت می کند تا ظرف 10 روز خودرو جایگزین را تحویل بگیرد.

وی افزود: خودروهای مدل 1356 به قبل در صورتی که امسال برای جایگزینی و یا از رده خارج کردن خودرو خود مراجعه نکنند با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از تردد آنها جلوگیری شده و کارت سوختشان از سال آینده ابطال می شود.
قائم مقام ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور تاکید کرد: میزان تسهیلات پرداختی از بانک ها براساس نوع خودروی جایگزین در سه تیپ 5، 7 و 10 میلیون تومانی خواهد بود، از سوی دیگر هر متقاضی صرفا مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو است.

وی خاطرنشان کرد: مالکان خودروهای فرسوده در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می توانند با شماره تلفن 88514531 الی 4 دفتر هماهنگی مراکز اسقاط تماس بگیرند.
وی از اجرای طرح مشابهی با شرکت سایپا خبر داد و گفت: مذاکرات لازم در این خصوص انجام شده و شرکت سایپا قرار است 140 هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کند.
وی به دستورالعمل طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اشاره کرد و گفت: بر این اساس بانک ها مکلفند ظرف یک هفته پس از تکمیل پرونده تسهیلات لازم را ارائه کنند. از سوی دیگر کل تسهیلات، اقساط و سند خودرو به نام متقاضی می شود و سند در رهن بانک و یا خودروساز نمی ماند.

وی به طرح نقدی خروج خودروهای فرسوده اشاره کرد و گفت: در طرح نقدی امسال 50 هزار نفر مراجعه و 25 هزار متقاضی تکمیل پرونده کرده اند.
هاشمی به جایگزینی تاکسی های فرسوده اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد هم اکنون 35 هزار تاکسی فرسوده با عمر بیش از 10 سال در کشور وجود دارد، از سوی دیگر 12 هزار تاکسی مدل 74 به قبل نیز می توانند از هفته آینده برای جایگزینی خودروهای خود به سازمان های تاکسیرانی مربوطه مراجعه و 5 میلیون تومان تسهیلات 7 درصد دریافت کنند.
وی از موافقت بانک صادرات برای ارائه 30 هزار فقره تسهیلات برای تاکسی های فرسوده خبر داد و گفت: میزان و نحوه ارائه این تسهیلات مربوط به تاکسی های مدل 75 تا 77 می شود به زودی اعلام خواهد شد.

وی در خصوص خودروهای فاقد پلاک ملی و دارای برچسب طرح تسجیل نیز گفت: مالکان این دسته از خودروها یا می توانند در طرح نقدی خودروی فرسوده خود را از رده خارج کنند و یا آنکه با مراجعه به نمایندگی های ایران خودرو و سایپا در طرح نقد و اقساط شرکت کنند.

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 ایران به قطب صنعت سی ان جی در جهان تبدیل می‌شود  [ سه شنبه، 7 خرداد ماه، 1392 ] 1409 مشاهده
 پیگیری برای بازگرداندن 120 میلیارد تومان به تاکسیرانان  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1392 ] 1308 مشاهده
 کمک بلاعوض سه میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2552 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox