Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

حسین هاشمی کارشناس مسائل شهری در گفتگو با خبرنگار ایرنا، تکنوکراسی را برخلاف آرمان های انقلاب اسلامی در خدمت بی منت به مردم دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور افراد دردکشیده و خدمتگزار و خدوم در شورای شهر، وضعیت پایتخت کشور بهتر از گذشته شود.

 

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

به گزارش ایرنا، تخصص گرایی در کنار تعهدگرایی به طور توأمان می توانند در جهت پیشبرد آرمان های نظام اسلامی کارساز باشند.

تعهدی که در پیشینه خویش و یا آینده پیش رویش عاری از تخصص باشد، عملا کار را پیش نمی برد و اگر کسی با این مختصات تصدی گری مسئولیتی را بپذیرد، یعنی عملا همان تعهد را هم نداشته که بر چنین جایگاه نیازمند تخصصی تکیه زده است. نظام اسلامی ما، بر هردوی این مؤلفه ها تکیه می کند و تاکید دارد که استفاده از ابزار ولو به شکل صحیح اما در جهت و هدف غیر ارزشی و همراه با حواشی غیر دینی مردود است. این نگرش، نگاه بلند جمهوری اسلامی به مسأله کارآمدی و ابزارهای آن محسوب می شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در بیانات اخیرشان در حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)، به خوبی نگاه ابزاری و غیرالهی تکنوکرات ها به مسائل را روشن کردند و فرمودند:

ˈمن هفده هجده سال قبل به دولتی که در آن زمان سر کار بود و به مسئولان گفتم کاری کنید که ما هر وقت اراده کردیم، بتوانیم درِ چاه های نفت را ببندیم. آقایانِ به قول خودشان ˈتکنوکراتˈ لبخند انکار زدند که مگر می شود؟! بله، می شود؛ باید دنبال کرد، باید اقدام کرد، باید برنامه ریزی کرد. وقتی برنامه ی اقتصادی یک کشور به یک نقطه ی خاص متصل و وابسته باشد، دشمنان روی آن نقطه ی خاص تمرکز پیدا می کنند.

ˈاز آنجا که تعدادی از نامزدهای انتخابات آتی شورای شهر خود را تکنوکرات نامیده اند، این مسئله را با یکی از کارشناسان مسائل شهری در میان گذاشته ایم که مشروح آن در زیر آمده است:

حسین هاشمی کارشناس ارشد سیستم های اقتصادی و اجتماعی معتقد است، هدف از تاسیس شوراها، افزایش مشارکت مردم در امور شهری در جهت تحقق مردم سالاری دینی بوده است.

این مدرس دانشگاه، امانتداری و دلسوزی برای مردم را از شاخصه های فردی دانست که می تواند وارد شورای شهر شود و ابراز داشت: قبیله گرایی، باندبازی و تعقیب اهداف شخصی سم مهلکی است که می تواند شوراها را از کارکرد خدمتگزارانه خود به مردم بازدارد و آنها را به بنگاه های شخصی برای تامین منافع افراد یا گروه ها تبدیل کند.

سخنگوی سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور معتقد است با حضور تکنوکرات ها در شورای شهر، این مجموعه به میدانی برای باندبازی گروه ها تبدیل خواهد شد اما در مقابل با ورود افراد ساده زیست، شجاع و دارای روحیه ارزشی و مردمی، رسالت واقعی شورا تحقق پیدا خواهد کرد.

این کارشناس مسائل شهری ادامه داد: نگاه تکنوکرات ها با نگاه عدالت طلبانه انقلاب اسلامی که خدمت به مستضعفین را یک دستور کار می داند و مردم را ولی نعمت، تفاوت دارد چرا که از نظر آنها هدف، وسیله را توجیه می کند و استفاده از هر ابزاری برای رسیدن به قدرت یا حفظ آن درست است.گفتنی است، چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار خواهدشد. عمر قانونی هر دورهٔ شوراها 4 سال است. شروع به کار دوره چهارم شوراهای اسلامی، یک ماه پس از آغاز دوره ریاست جمهوری یازدهم خواهد بود.

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 کمک بلاعوض سه میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2540 مشاهده
 بازرسی ادواری ، حلقه مفقوده خودروهای گاز سوز است  [ دوشنبه، 15 مهر ماه، 1392 ] 1963 مشاهده
 خدمات شهری متناسب با حرمت و شخصیت شهروندان نیست  [ چهارشنبه، 15 خرداد ماه، 1392 ] 2434 مشاهده
 سهمیه‌بندی بنزین سبد سوخت کشور را متنوع کرد  [ پنجشنبه، 27 تير ماه، 1392 ] 2385 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox