Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

یک کارشناس مسایل شهری گفت: شرکت های خصوصی که در حوزه تاکسیرانی فعالیت می کنند با زیر پا نهادن حق تاکسی داران تخلفات میلیاردی انجام داده اند و اگر رانندگان همکاری کنند حق شارژ آنان را به 2 هزار تومان کاهش می دهیم .

 

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

ˈحسین هاشمی ˈ سخنگوی سابق ستاد حمل و نقل سوخت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شرکت های خصوصی از سال 85 توسط شهرداری تهران راه اندازی شد ند که در حوزه تاکسیرانی فعالیت می کردند .

وی با بیان این مطلب که این شرکت ها از بدو تاسیس مجوز قانونی برای فعالیت نداشتند گفت: از همان ابتداء فعالیت شروع به دریافت وجوهات مختلف از رانندگان تاکسی کردند. هاشمی افزود:با پیگیری های انجام شده و بعد از گذشت مدتی مشخص شد اینها با اهداف خاص تشکیل شده اند و قصد خدمت به رانندگان تاکسی را ندارند.

وی گفت: این شرکت ها مبالغی از 40 هزار تومان تا یکصد هزار تومان ماهیانه از رانندگان تاکسی دریافت می کردند و علاوه بر این مبالغ هزینه هایی برای خرید اقلام غیر ضروری مانند GPS دریافت کرده اند.

این کارشناس مسایل شهری افزود: به این ترتیب این شرکت ها وجوهات خیلی زیادی از رانندگان دریافت کردند.

هاشمی با بیان این مطلب که همان موقع یعنی سال 86 به این موضوع اعتراض شد افزود: حتی در یک مرحله آقای رییس جمهور دستور توقف این دریافت ها را صادر کردند اما از آنجایی که برخی مدیران شهری از این شرکت ها پشتیبانی می کردند نتوانستند کاری کنند.

وی گفت: متاسفانه علی رغم این تذکرات وحتی اعتراضات فرمانداری تهران و مدیرانی که فعالیت می کردند و به دلیل آنکه ساختار این شرکت ها شبیه ساختار شرکت های هرمی است و 40 الی 50 هزار راننده فعالیت می کنند و درآمد میلیاردی آن به جیب رواسای این شرکت ها که مشخص نیست یک شبه از کجا وارد این شرکت ها شده اند می رود.

هاشمی اظهار کرد: درآمد رانندگان تاکسی را به تاراج می برند اما با اعتراض ها و فشارهایی که وارد آورده ایم اکنون جلوی افزایش بیش از حد این حق شارژ را گرفتیم و از حداقل 20 هزار تومان شد ولی سقف یکصد هزار تومان باقی است .

وی گفت: برآوردی که شده تا کنون حدود 120 میلیارد تومان پول به حساب این شرکت ها واریز شده و بعضی از این شرکت ها با پول دریافتی از رانندگان تاکسی اقدام به ساخت و ساز کرده اند.

سخنگوی سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور افزود: جلساتی که داشته ایم متوجه شده ایم برخی اعضای شورای شهر به جای آنکه از رانندگان تاکسی حمایت کنند از این شرکت ها حمایت می کنند که این برای ما جای تعجب داشت ودر یافت این مبالغ هم تعجب برانگیز بود .

هاشمی بیان کرد: این شرکت ها اعلام کردند چون مصوبه شورای شهر را دارند اخذ پول ها قانونی بوده است در صورتیکه مصوبه شورای شهر برای نیمه دوم سال 87 است یعنی بعد از گذشت 2 سال و تکلیف قبل این دوسال نامشخص است. ضمن آنکه مصوبه شورای شهر نیز باید به تایید فرمانداری برسد که این تاییدیه صادر نشده است و این تخلف است و ما اسناد و مدارک تخلفات را ارائه خواهیم کرد.

هاشمی اظهار کرد: برخی در دفاع از این شرکت ها می گویند آنها خدمات ارائه می دهند در صورتیکه ما خدمات آنها را برآورد کرده ایم و متوجه شده ایم هزینه کل خدماتی که آنها ارائه می دهند که شامل چند برگ پرینت است بیش از 2 هزار تومان نیست نه بین 20 تا 100 هزار تومان که دریافت می کنند.

وی بیان کرد: ما باهمکاری خود رانندگان این 120 میلیارد تومان را به رانندگان تاکسی برخواهیم گرداند و دیگر این که شارژ20 هزار تومانی را به 2 هزار تومان تقلیل خواهیم داد.

هاشمی گفت: با برگشت 120 میلیارد تومان رانندگان تاکسی به طور متوسط 2 میلیون و 400 هزار تومان به رانندگان پرداخت می شود.

وی افزود: تخلفات این شرکت ها بیش از این است برای مثال شرکتی که برای بانوان کار می کند پول های کلانی از زنان بی سرپرست به یغما برده اند آیا این انصاف است؟

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 شورای شهر جای تکنوکرات های بی درد نیست  [ جمعه، 10 خرداد ماه، 1392 ] 2634 مشاهده
 برنامه جدید ایران برای کاهش وابستگی به بنزین  [ جمعه، 14 تير ماه، 1392 ] 1892 مشاهده
 کمک بلاعوض سه میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2593 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox