Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

به گزارش خبر خودرو، سرپرست معاونت صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به ارتباط آلودگی هوا با میزان مصرف سوخت  در کشور گفت : هم اکنون 70 درصد از آلودگی هوای تهران مربوط به بخش حمل و نقل است.

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

حسین هاشمی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : بر اساس بررسی و اعلام مراکز علمی، از این 70 درصد ، حدود 30 درصد آلودگی هوای شهر تهران مربوط است به موتورسیکلت ها است که دلیل اصلی آن هم به کیفیت پایین موتور سیکلت های تولیدی در کشور و عدم استاندارد لازم در تولید این وسیله نقلیه باز می گردد.

وی گفت : در حال حاضر تعداد قابل توجهی موتورسیکلت در کشور وجود دارد که دارای استانداردهای لازم نیستند و عمر مفید اغلب آنها بیش از 10 سال است که این مساله عامل مهمی در  آلایندگی هوا محسوب می شود.

وی با اشاره به تردد 4 میلیون موتورسیکلت فرسوده و فاقد پلاک ملی در کشور، تصریح کرد : قطعا نوسازی این تعداد موتورسیکلت اثر قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت ضمن اینکه برنامه ای برای جلوگیری از تولید موتورسیکلت های فاقد استاندارد در دست اقدام است.

وی گفت : باید در خصوص استانداردسازی تولید موتورسیکلت ها و از رده خارج کردن موتورسیکلت های فرسوده اقدام جدی انجام شود قطعا با این حرکت بخشی از آلودگی هوای تهران کم خواهد شد.

سرپرست معاونت صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به مغفول مانده طرح نوسازی و استانداردسازی موتورسیکلت ها اظهار داشت :  در این راستا  ستاد مدیریت و حمل و نقل و سوخت برنامه هایی را برای کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت این موتورسیکلت ها در نظر گرفته است از جمله اینکه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته موتور سیکلت های فرسوده با عمر بالای 10 سال ،کارت سوخت داده نشده  و سهمیه سوخت آنها نیز حذف می شود.

هاشمی با اشاره مصوبه دولت از ابطال کارت سوخت 100 هزار متورسیکلت فرسوده و فاقد پلاک ملی به صورت پایلوت خبر داد و گفت  : هم اکنون از حدود 200 هزار موتورسیکلت موجود ، 100 هزار دستگاه  فرسوده  و 100 هزار دستگاه نیز فاقد پلاک ملی است که اطلاعات آنها به جهت عدم توجه به فراخوان های راهنمایی و رانندگی در دریافت پلاک ملی به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ارسال شده تا برای ابطال کارت سوخت آنها اقدام کنند.

وی راهکار کاهش آلودگی هوا را جلوگیری از تردد موتورسیکلت های فاقد استاندارد ذکر کرد و افزود : علاوه بر این باید اجازه داد که موتورسیکلت های با کیفیت بالاتر به خصوص موتورسیکلت های برقی در کشور تولید شوند.

وی با اشاره به عدم مشکل تولید موتورسیکلت های برقی در کشور گفت :  هم اکنون برخی شرکتها در حال تولید موتورسیکلت های برقی هستند البته بحث مهم ارائه مشوق های برای تولید موتورسیکلت های برقی است و اینکه مردم نیز باید به سمت خرید این قیبل موتورها بروند.

وی گفت : با کاهش تعرفه واردات  قطعات آنها و کاهش هزینه های جانبی و برق مورد نیاز این موتورسیکلت ها در مراکز شارژ ،می توان مشوق هایی را در این زمینه ارائه کرد.

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 ۱۳۰۰ميليارد تومان كمك دولت به اتوبوسراني  [ دوشنبه، 6 خرداد ماه، 1392 ] 1437 مشاهده
 22 آذر، پایان مهلت ثبت نام گازسوز کردن وانت بارها  [ سه شنبه، 7 خرداد ماه، 1392 ] 1553 مشاهده
 انتقاد مهندس هاشمی از نحوه اداره پایتخت  [ سه شنبه، 7 خرداد ماه، 1392 ] 1414 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox