Welcome to the Personal Website Engineer Hossein Hashemi ورود شما را به پایگاه شخصی مهندس حسین هاشمی خوش آمد میگوییم 

به گزارش خبر خودرو،مدیر صنایع خودرویی ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت کشور گفت : در شرایط کنونی استفاده از گاز سی ان جی برای اقتصاد کشور یک ضرورت است.

ادامه خبر در ادامه مطلب

 

حسین هاشمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ، افزود : امروز تغییر جهت گیری های اقتصادی کشور از مصرف سوخت هایی مانند بنزین که یارانه سنگینی برای آنها پرداخت می شود به سمت سوخت هایی که یارانه کمتری دریافت می کنند مانند سی ان جی ، برای اقتصاد کشور لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد : در شرایطی که امکان افزایش یکباره قیمت بنزین وجود ندارد می توان با تدبیر و جایگزین نمودن دیگر سوخت ها ،در مصرف بنزین در کشور تعدیل ایجاد کرد.

وی افزود : حلقه مفقوده ای که در بحث خودروهای گاز سوز وجود دارد بازرسی ادواری این خودروهاست . در واقع ایمنی شرط لازم و کافی برای توسعه خودروهای گازسوز در کشور است و چنانچه ایمنی لازم در پروسه تبدیل و مصرف رعایت نشود قطعا این موارد در کاهش تقاضا و استفاده از خودروهای گازسوز اثر گذار است.

وی در ادامه به آمار مصرف بنزین در 6 ماهه اول امسال اشاره کرد و گفت : مصرف بنزین در 6 ماهه اول امسال حدود 10 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است که این رشد برخلاف روند مصرف بنزین در سالهای گذشته بوده است.

وی بخشی از دلایل افزایش مصرف بنزین را ناشی از  ثبات قیمت بنزین و افزایش قیمت سایر آیتم های اقتصادی دانست و گفت : در حالی که کلیه شاخص های اقتصادی افزایش قیمت داشته ، قیمت بنزین ثابت و به عبارتی نسبت به سایر حوزه ها و نرخ تورم کاهش قیمت داشته است به طوری این مساله در نهایت موجب افزایش مصرف بنزین و واردات بنزین می شود.

وی در ادامه به ضرورت وجود سوخت های جایگزین در شرایط کنونی پرداخت و گفت : با زیرساخت هایی که برای سوخت سی ان جی ایجاد شده و با گذر از مرحله سعی و خطا به نظر می رسد فضایی که امروز وجود دارد امکان گسترش بیشتر سوخت سی ان جی را  در سبد سوخت کشور را فراهم می کند.

مدیر صنایع خودرویی ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت کشور افزود : هم اکنون روزانه 22 و نیم میلیون متر مکعب گاز در جایگاههای سراسر کشور مصرف می شود که این رقم می تواند ارتقاء یابد البته در برخی از شهرها مثل تهران و سایر کلان شهرها کمبود جایگاه سی ان جی وجود دارد که آن هم می تواند با مشارکت بیشتر بخش خصوصی و تجهیز جایگاهها و اختصاص گاز ارزان تر نسبت به جایگاههای دولتی حمایت بیشتری از این بخش برای توسعه جایگاهها در کشور صورت گیرد.

هاشمی افزود : برای سرمایه گذاری باید سودی برای طرف مقابل در نظر  گرفته شود به عنوان مثال در متر مکعب گاز می توان رقم کمتری را به بخش خصوصی ارائه کرد تا در نهایت جایگاهها ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد و سود بیشتری در راستای سرمایه گذاری که انجام گرفته، کسب کنند.

بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 کمک بلاعوض سه میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده  [ يكشنبه، 12 خرداد ماه، 1392 ] 2593 مشاهده
 توليد بنزين لوکس با اکتان بالاي 90 در کشور  [ پنجشنبه، 15 فروردين ماه، 1392 ] 1269 مشاهده
 آماده مناظره با مدیران شهری درباره پروژه صدر هستم  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1392 ] 1614 مشاهده
 شباهت شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی با شرکت‌های هرمی  [ يكشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1392 ] 1361 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]


پیـام مدیـریت : سایت در حال تکـمیل میـباشد اگر برای چنـدمـین بار اسـت که از سایـت
بازدیـد میـکنیـد ، بـرای اعمال تغییرات نهایی قالب سایت بر روی مـرورگرتان ، کـلیدهای
میانبر Ctrl+F5 را بفشارید
مرورگر پیشنهادی ما برای مشاهده سایت »»» Mozilla FireFox